/  3
عنوان : بازدید دانش آموزان از تاسیسات آبرسانی روستایی «مجتمع خزرآباد » ساری
کد خبر : ۲۵۵۳
تاريخ :
 ۱۳۹۵/۱۰/۱۴ 
ساعت : ۹:۱۶:۳

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

در راستای مدیریت بهینه مصرف آب و آشنایی دانش آموزان با منابع آبی و نیز مراحل آبرسانی به روستاها، دانش آموزان ابتدایی مدرسه پیشتازان روستای صفرآباد ساری از تاسیسات آبرسانی مجتمع خزرآباد  -ایستگاه اوجا محله بازدید کردند.

به گزارش اداره روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب روستایی مازندران ؛ در این بازدید ابتدا محمد اسلامی رییس اداره روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت با اشاره به اهمیت آب در زندگی و لزوم صرفه جویی در مصرف آن اظهار داشت: آب بعد از هوا مهمترین ماده ی مورد نیاز موجودات زنده و از منابع مهم محیط زیست است که زندگی و سلامت همه ی موجودات زنده اعم از انسان ها ، گیاهان و جانوران به وجود آن بستگی دارد .

وی افزود: با اینکه مقدار آب قابل استفاده ( آب شیرین ) در سطح کره ی زمین بسیار محدود است ، انسان ها با بی توجهی خود نه تنها آب را بیهوده و بیش از نیازشان مصرف می کنند بلکه با رفتار ناصحیح خود باعث آلودگی آن می شوند بنابراین شما باید از همین الان که با مراحل تولید آب آشنا می شوید در مصرف آب صرفه جویی کنید.

در ادامه بازدید مهندس سید مظاهر حسینی مدیر امور آب و فاضلاب روستایی ساری طی سخنانی ضمن ارائه توضیحات لازم از مراحل چرخه و تولید آب گفت: همه آبها قابل نوشیدن نیست بلکه ما با هزینه های زیادی تلاش می کنیم تا آب را قابل نوشیدن کنیم و اکنون فقط با تاسیسات این ایستگاه به 6 روستا با 4 هزار نفر جمعیت آبرسانی می کنیم.

وی افزود: طی چند سال گذشته با گرم شدن زمین و افزایش جمعیت مقدار آب یرای آشامیدن خیلی کم شده است و در هر 24 ساعت هر انسان 150 الی 170 لیتر آب نیاز دارد در صورتیکه خیلی بیشتر از این مقدار مصرف می کنند که باعث می شود با کمبود آب به خصوص در فصل تابستان مواجه شویم بنابراین شما باید از همین دوران یاد بگیرید که در مصرف آب صرفه جویی کنید .

گفتنی است در این بازدید علمی به سؤالات دانش آموزان در زمینه مسائل آبرسانی پاسخ داده شد .


نمایش تعداد بازدیدها : 261

بازگشت           چاپ چاپ         
 

کلیه حقوق این پرتال مربوط به شرکت آب و فاضلاب روستايي استان مازندران می باشد. استفاده از مطالب پرتال با ذکر منبع بلا مانع است.

DOURAN Portal V4.0.0.0

V4.0.0.0