/  2
رو عنوان : با حضور قائم مقام وزیر نیرو:
عنوان : جلسه هم اندیشی بررسی روند پیشرفت پروژه های آبرسانی مازندران برگزار شد
کد خبر : ۲۵۵۲
تاريخ :
 ۱۳۹۵/۱۰/۱۲ 
ساعت : ۱۳:۶:۳۶
عنوان گروه خبري : آب و فاضلاب .

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

نشست هم اندیشی بررسی روند پیشرفت پروژه های آبرسانی در استان مازندران با حضور قائم مقام وزیر نیرو ، استاندار مازندران ، نمایندگان مردم بابل و بابلسر در مجلس شورای اسلامی ، مدیران عامل آب و فاضلاب روستایی و شهری و آب منطقه ای استان و امام جمعه بابلکنار در  محل تصفیه خانه آب بابل برگزار شد .

به گزارش اداره روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب روستایی مازندران؛ابتدا مهندس ستار محمودی قائم مقام وزیر نیرو با تاکید بر اولویت بندی طرحهای آبرسانی با زمان بندی مشخص اظهار داشت : سیمای آب استان و وضعیت منابع آبی با افق زمانی 1440-1425 تنظیم شده و اولین گامی است که باید در همه استانها نیز انجام شود تا بتوانیم با تدبیر وتوان ملی کارها را پیش ببریم.

وی با اشاره به 160 هزار میلیارد تومان طرح نیمه تمام در کشور گفت: تا کنون بیش از 100 هزار میلیارد تومان برای این طرحها هزینه شده اما ضروری است با اولویت بندی پروژه ها را به اتمام برسانیم تا مردم از نعمت آب شرب بهره مند شوند.

قائم مقام وزیر نیرو با تاکید بر اولویت مصارف شرب گفت: همه مردم باید به طور یکسان از آب استفاده کنند و در بخش هایی که مصارف هم شرب و هم کشاورزی می باشد اولویت بر آب آشامیدنی مردم است.

مهندس ستار محمودی، با اشاره به برداشت بی رویه از بستر رودخانه اظهار داشت : این امر منجر به بروز سیل می شود بنابراین مطالعات لازم برای غنی سازی حریم رودخانه باید انجام شود .

وی با تاکید بر رفع گلوگاه های موجود با همکاری نمایندگان مجلس و استاندار مازندران در اجرای طرحهای آبرسانی گفت : شفاف سازی در رفع این موانع در تصمیم گیری های آتی موثر است  لذا امیدواریم با عزم جدی گامی استوارتر در راستای تامین آب شرب مردم منطقه برداشته شود .

در ادامه این نشست دکتر ربیع فلاح استاندار مازندران ، ضریب  استفاده از آبهای سطحی در استان را پایین دانست و گفت : برای بهره مندی از آب های سطحی تدابیری اندیشیده شد  امیدواریم با همکاری مسوولان ذیربط این مهم تحقق یابد.

وی با اشاره به احداث سد گلورد و هراز افزود : تلاش می کنیم مناطقی که در مسیر این سدها قرار دارند نیز از طرحهای آبرسانی برخوردار شوند .

مهندس مجید عبدالهی مدبر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی مازندران نیز طی سخنانی به جمعیت 45 درصدی روستاییان در مازندران اشاره کرد و گفت: با احتساب جمعیت شناور بیش از نیمی از مردم مازندران در روستاها زندگی می کنند و این در حالی است که بهره مندی از آب شرب روستایی در استان 71 درصد و پایینتر از متوسط کشوری است.

 وی افزود: آبرسانی با تانکر در استانهای کویری امری بدیهی به نظر می رسد اما در مازندران قابل درک و پذیرش نیست .

مدیر عامل شرکت آبفار استان، بیشتر مشکلات در حوزه آبرسانی روستایی را زیر ساختی خواند و گفت: منابع زیرزمینی خوبی نداریم و در مناطق ساحلی آب شیرین به شور تبدیل می شود لذا ضرورت استفاده از آبهای سطحی به عنوان منابع آبی پایدار بیش از هر زمان دیگری احساس می شود که خوشبختانه با تلاش و همکاری مدیران ذیربط، مازندران به 9 زون تقسیم شده و امیدواریم با اولویت بندی تمامی مناطق از این آب پایدار بهره مند شوند.

مهندس عبدالهی با اشاره به عدم تخصیص اعتبارات استانی تصریح کرد: بسیاری از پروژه ها را نتوانستیم انجام دهیم اما با تخصیص اعتبارات صندوق توسعه ملی خوشبختانه  اجرای پروژه های نیمه کاره سرعت گرفت و اکنون 46 مجتمع اولویت دار با بهره مندی 419 روستا و نیز 109 پروژه تک روستایی که در مجموع 528 روستا را در بر می گیرد از نعمت آب آشامیدنی در آینده ای نزدیک بهره مند خواهند شد.

وی ابراز امیدواری کرد با تلاش نمایندگان استان اعتبا

رات صندوق توسعه ملی برای سال آینده هم تخصیص یابد تا شاخص بهره مندی از آب شرب در روستاهای مازندران نیز به میانگین کشوری ارتقاء یابد.

.

 

 


نمایش تعداد بازدیدها : 363

بازگشت           چاپ چاپ         
 

کلیه حقوق این پرتال مربوط به شرکت آب و فاضلاب روستايي استان مازندران می باشد. استفاده از مطالب پرتال با ذکر منبع بلا مانع است.

DOURAN Portal V4.0.0.0

V4.0.0.0